tradá :-D

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

novinky

američtí vědci vynalezli stroj na čtení myšelnek

tohle je velmi zajímavé         

Tým amerických vědců sestrojil první přístroj, který dokáže číst lidskou mysl a vyjevit i ty nejintimnější myšlenky. Speciálně vytvořený mozkový skener a unikátní počítačový program jsou v součinnosti schopny přesně určit, jak se mozek v mnoha svých oblastech aktivuje při různých myšlenkách.

3. 1. 2008 15:24 - WASHINGTON

Tým vědců z Carnegie Mellon University v Pittsburghu využil k sestavě přístroje nejmodernější skener pro magnetickou rezonanci mozku. S jeho pomocí se jim podařilo analyzovat, jak mozek reaguje na deset různých obrázků nářadí a budov. Pak vytvořili počítačový program, který dokázal rozlišit, kdy člověk pomyslel na nářadí a kdy na budovu.

„Doufáme, že postoupíme v identifikaci myšlenek, které nejsou spojeny jen s obrázky, ale také s abstraktními slovy a dokonce větami,“ uvedla doktorka Světlana Šinkarevová.

Podle týmu z Pittsburghu nebude trvat dlouho, kdy bude přístroj zdokonalen natolik, že skutečně odhalí myšlení člověka v celé jeho šíři a nahradí archaické a nedokonalé detektory lži. Zatím pracuje přístroj s přesností 97 procent. Závěry studie byly otištěny v odborném časopise PLoS One.

                                                                              ZDROJ: SEZNAM.CZ

Poslední komentáře
21.02.2008 22:25:20: Jo vyšlo to smiley${1}. Někdy je to mazec.
21.02.2008 22:20:24: Tak to je velmi zajímavé... pokud chcete ale umet číst myšlenky, stačí zajít k nám na stránky (nemus...
 
ahojky přeji pěkný den a doufám že se vám na mých stránkách líbilo