tradá :-D

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

hp a Bohyně fénixů

4.kapitola(první školní den)

 

4.kapitola(první školní den)

Noční můra probudila Harryho Pottera krátce po půlnoci, ale Harry si vůbec nemohl vzpomenout o čem byla a tak se překulil na druhý bok a znovu usnul .

Toho rána se Harry probudil překvapivě brzo a záhy také zjistil proč .

Na posteli u jeho nohou seděla Ufňukaná Uršula a šimrala ho na nohou .

„Co to pro boha děláš,“ obořil se na ní vztekle.

„Nic, jen mi bylo trošku smutno, tak jsem tě chtěla vidět,“ usmála se Uršula.

„Nepřišel jsi za mnou už celou věčnost,“ řekla mu vyčítavě .

„Nejspíš proto, že tě mám plné zuby“.

„No když teda nestojíš o mojí přítomnost tak já tady vůbec nemusím být“ .

„Jo, to máš pravdu, tady vůbec nemáš, co dělat, tak laskavě vypadni,“ zařval vztekle.

„Já jsem myslela, že alespoň ty mě máš rád,“ křičela hystericky Uršula a vztekle s pláčem v očích odlétla z chlapeckých ložnic.

Harry věděl, že teď už znovu neusne, ale divil se, že jeho hádka s Uršulou

nevzbudila ostatní. Asi měli mnohem lepší spánek než on. Posbíral

své věci, oblékl se a šel do Velké síně s přáním, aby tam bylo co nejmíň lidí .

S úlevou zjistil, že jeho přání se vyplnilo protože jediný člověk, který v síni seděl byla nová učitelka obrany.

Mischa vzhlédla od své knížky, usmála se na Harryho, který její úsměv

nesměle opětoval a zase se sklonila nad tlustou knihou. Sedl si k nebelvírskému

stolu a vyhovovalo mu, že ve Velké síni zatím skoro nikdo není .

Asi za čtvrt hodiny se začali trousit první zívající studenti a mezi nimi i

Ron a Hermiona. Harryho dost zajímalo, co mohlo zrovna Rona tak brzo vytáhnout z postele a tak se ho optal.

„Jakto, že už jsi vzhůru, Rone“ ?

„Představ si, Harry, probudil mě Křivonožka“ . „Když jsi odcházel, tak asi prolezl

do ložnice a vyskočil si ke mně na postel, lehl si k mé hlavě a začal mi funět

do ucha. Já sem se tak lekl, že jsem zařval a vyskočil jsem z postele.

Křivonožka se lekl taky a rychle utekl no a já jsem probudil skoro celou kolej,“ zakončil svoje vyprávění ospalý a lehce podrážděný Ron.

„A co probudilo tak brzo tebe, Harry“ ?

Potter, který se snažil udržet smích mu odpověděl: „Mě pro změnu probudila

Ufňukaná Uršula. Seděla mi u nohou a šimrala mě na nich“.

Hermiona už to nevydžela a začala se smát na celé kolo.

„Myslím, že se do tebe asi zamilovala,“ řekla Hermiona, která se snažila potlačit další výbuch smíchu.

„Ha ha, vážně vtipné.“

Ron se svíjel smíchy na židli a nemohl popadnout dech.

„Pane Weasley, stačí, že máte chlívek doma, nemusíte se jako vepř válet i tady a přestaňte tu řvát, ostatní by se chtěli také najíst, že slečno Grangerová,“ řekl jízlivě Snape a odkráčel k učitelskému stolu.

„To je hajzl,“ prohlásil co nejtišeji, aby ho neslyšeli zmijozelští, Ron, který byl celý rudý ponížením a vztekem.

„Nech to být Rone, to nemá cenu,“ řekl Harry, který se radši věnoval rozvrhu, jenž mu právě podala profesorka Mcgonagalová.

„Můžete pokračovat ve všech předmětech, které jsou potřebné na studium bystrozora, pane Pottere, gratuluji,“ řekla profesorka s jedním ze svých vzácných úsměvů a podala rozvrh Harrymu, který tak nadšený nebyl, i když věděl, že by měl radostí výskat. Znamenalo to totiž, že bude muset trpět další hrozné hodiny se Severusem Snapem, který se po něm bude určitě vozit hůř, než dřív, protože se podařilo Harrymu udělat NKÚ z lektvarů na výbornou. Harry ale taky vůbec nechápal jak se mu to podařilo . Z myšlenek ho vytrhla Hermiona, která řekla: „hele kluci koukejte koho máme na první hodinu“ . Ron rychle nakoukl do svého rozvrhu a po chvilce radostně řekl: „na první hodinu máme tu novou učitelku, budeme první koho bude učit, jsem na ní vážně zvědavý.

„To já taky,“ řekla s mírnými obavami Hermiona. Po snídani se trojice vydala do učebny Obrany proti černé magii a stejně jako ostatní vzrušeně rozebírali jaká ta nová učitelka asi bude. Když dorazila do třídy většina zmijozelských už tam byla a když Harry společně se svými přátely vešel, začali na něj vrhat vražedné pohledy, nejspíš proto, že polovina z nich má teď díky němu rodiče v Azkabanu. Harry si jich nevšímal a s přáteli v zádech si sedl do lavice přímo před katedrou.

Se zvoněním dorazil i zbytek žáků a Mischa těsně za nimi.

Mischa došla ke katedře a postavila se před svou třídu.

„Dobrý den,“ pozdravila je a většina třídy její pozdrav opětovala. Zrovna, když se chystala jim něco říct, vpadl do třídy uřícený Neville.

„Promiňte, paní profesorko, já sem tak trochu zaspal,“ začal nervózně z obav, že připraví svou kolej o body. Ale Mischa byla kupodivu úplně v klidu a jen řekla: „nic se neděje, pane Longbotome, posaďte se a příště buďte dochvilnější . Takže tento rok bych vás ráda učila obranu a ne tu hrůzu, co tu předváděla profesorka Umbridgeová nebo profesor Lockhart“ .

„Začneme odzbrojováním. Většina z vás už to má v malíčku, ale určitě jsou tu i ti, kteří to ještě nezvládají tak dobře a také bych vaše dovednosti v odzbrojování ráda viděla“. Mischa jim pokynula aby se zvedli a oni tak udělali. Poté jediným mávnutím hůlky poslala lavice ke stěnám.

„Udělejte si prosím dvojice . Jeden z vás se bude snažit vyslat na protivníka kouzlo a protivník se ho bude snažit odzbrojit, ale zkuste se nepozabíjet, prosím“. Z pohledů zmijozelských bylo jasné, že by jim moc nevadilo kdyby se tu strhla krvavá bitka. Mische to bylo naprosto jasné, a proto je po celou dobu bedlivě sledovala.

„Tak jestli je vše jasné můžete začít“ . V tu chvíli se učebna zaplnila lítajícími hůlkami a studenty, kteří vysílali svá kouzla na protivníka. Bártsnová procházela kolem studentů a pečlivě je sledovala, jestli to dělají správně. Občas někomu poradila, nebo mu příslušné kouzlo ukázala. Asi po čtvrt hodině zapískala na píšťalku a řekla jim, ať si vymění role . Studenti se přeskupily a třída se znovu zaplnila různými kouzli a létajícími hůlkami, kterým musela učitelka často uhýbat, aby jí nestrefily do hlavy. Chvilku před zvoněním znovu zapískala a všichni přestali pálit svá kouzla. Až na některé vyjímky, (pohlédla na Craba a Goyla ) vám to jde skvěle .

Úkol dnes nemáte, ale ti kteří s tím ještě mají problémy, si budou procvičovat a pár dvojic si příště vyzkouším . Tak si zbalte a uvidíme se ve středu .

„Myslím, že jsme konečně narazili na normální učitelku,“ pronesl na chodbě Ron .

„Jo vypadá to tak,“ řekla Hermiona a Harry s ní souhlasil .

Další hodinu měli Harry a Hermiona dvouhodinovku lektvarů a Ron měl volno .

S jednou ze svých mizerných nálad se Severus Snape vydal do učebny lektvarů a doufal, že nevybuchne moc kotlíků, když teď má žáky, kteří měli z NKÚ vynikající . Ovšem pokud to dokázali i takoví břídilové, jako je Potter, tak to se má teda na co těšit .

Snape vešel do třídy a všichni rázem zmlkli, když zabouchl těžké kamenné dveře . „Jste v šestém ročníku, takže si myslím, že by jste měli umět namíchat i těžší lektvary. Dnes začneme s mnoholičným lektvarem“. Harry a pár dalších žáků se na Snapea podívalo zděšeně, ale Hermiona vypadala docela nadšeně. Koneckonců už ho jednou přece dělala. Kdo mi řekne, jaké jsou učinky tohoto lektvaru? Hermiona ihned zvedla ruku, ale Snape jí ignoroval .

„Pottere, povězte nám, jaké má tento lektvar účinky,“ zeptal se posměšně Snape .

Harry to věděl a tak opatrně řekl: „je to lektvar, který vám po dobu jedné hodiny propůjčí požadovanou podobu nějakého člověka a aby jste se v něj mohl proměnit, je k tomu zapotřebí jeho vlas. Snape na sobě nedal znát údiv a nic neřekl. Rozhodně nečekal, že by to Potter věděl, přestože už o tomto lektvaru nejednou mluvil. Potter totiž většinou neměl zapotřebí dávat pozor.

Mávl hůlkou a na tabuli se objevily instrukce. Harry se snažil a kupodivu mu to docela šlo. Stačí, když mu Snape nestojí za zády a hned mu to jde mnohem lépe.

Nebyla to špatná hodina. Snape nestrhl nebelvíru žádné body a nevybuchl žádný kotlík. Cestou na oběd se k nim přidal Ron, který měl očividně velký hlad, protože je pořád popoháněl, ať jdou rychleji. Po vydatném obědě měli přeměňování a po něm dějiny čar a kouzel, na kterých všichni kromě Hermiony spali. Při večeři přiletěla Hedvika a přinesla Harrymu usmolený lístek .

Hagrid nás zve na čaj, máme přijít po večeři.

„Výborně, už jsem se na něj těšil,“ prohlásil Ron a vesele se cpal pudinkem.

Když se najedli, tak se vydali po školních pozemcích k Hagridovi .

Harry v dálce viděl vrbu mlátičku a přitom pohledu si vzpomněl na Siriuse.

Před třemi lety, když mu nabízel, ať se k němu nastěhuje. Harry se snažil zahnat bolestné vzpomínky a pokračoval se svými přáteli po cestě k Hagridově hájence. Po zaklepání se ozvalo Tesákovo hromové štěkání a vzápětí se ve dveřích objevila obrova střapatá hlava.

„Tak poďte, postavil jsem vodu na čaj.

Tak jakej byl první školní den, děcka co“ ?

++++++++++++++++++++++++++++++

                                              napsala:snapeova

                                               opravila:Bellatrix

Poslední komentáře
16.02.2012 23:01:12: Teda takové probuzení bych fakt zažít nechtěla :-D
31.05.2008 13:27:28: Kapitolu jsem poslala včera Snapeove, konečně smiley${1}
14.05.2008 17:37:40: JJ, kapča je u mě, ale ještě jsem na ni ani nemrkla smiley. budu se snažit ji opravit, co nejdřív. Mám...
12.05.2008 20:15:54: Ahojky, sice jsem zatím nemela čas na čtení, ale jsem tu denne a teší me, že pokračuješ. Vše si poct...
 
ahojky přeji pěkný den a doufám že se vám na mých stránkách líbilo